KURUMSAL

0531 888 27 27

info@bulla.com

Gaziantep Gastronomi Akademisi

Uygulama Restoran

Bizim soframızda güneşin sıcağı ile olgun yerel ürünler ateşin korunda pişerken demlenir, lezzetleri derinleşir. İster fırında nar gibi kızarsın,ister ocakta ağır ağır pişsin, ister mangal ateşinin alazını alsın,bütün yemekler güneşin ve ateşin tadını adeta bir mühür gibi üzerinde taşır.

 

Mühürlenmiş lezzetleri sofralara taşımak ise emek ister, bilgi ister, birikim ister…

 

Gaziantep Gastronomi Akademisi (GAGA), bu bilgi ve birikimlerle donatılmış ustalar yetiştirmek için yola çıkmış bir Gaziantep Ticaret Odası kuruluşudur.  Uygulama Restoranı BULLA da akademimizin paylaşım ve deneyim noktasıdır.

 

GAGA’dan çeşitli eğitimler, mentorluk ve danışmanlıklar aracılığıyla hizmet alan kişiler, işletmeler ve gruplar BULLA’da sunum, servis vb. alanlarda pratik becerilerin kazanılması, geliştirilmesi,  test edilmesi gibi uygulamalarını gerçekleştirebilmektedirler.

 

BULLA ayrıca, yöresel lezzetlerin yanı sıra dünya mutfağından lezzetlerin, BULLA spesiyallerinin de yer aldığı zengin menüsü ile misafirlerine keyifli deneyimler sunar.

 

Turizm İşletme Belgesine sahip BULLA, açık ve kapalı alanlarda toplam 300 kişiye hizmet verebilmektedir.

 

Gaziantep’in UNESCO tescilli köklü mutfak kültürüne ait lezzetleri özüne uygun, geleneksel reçetelere sadık kalarak misafirlerine sunan BULLA ismini de yörenin köklerinden alıyor.

 

BULLA NE DEMEK?

 

Mühür baskısı anlamına gelen BULLA, antik çağda ticari eşyalar bir yerden başka bir yere gönderilirken kapatılıp üzerine vurulan özel mühür baskısı olarak kullanılmıştır. Bir anlamda günümüzdeki kırmızı mühür ya da güvenlik amacıyla kullanılan kurşun mühürlerin işlevini üstleniyordu.

 

NEDEN BULLA İSMİNİ SEÇTİK?

 

Zeugma Antik Kenti'nde bulunan 100.000'i aşkın BULLA ile Gaziantep Müzesi dünyanın en büyük BULLA koleksiyonuna sahiptir. M.S. 200 yılında, Zeugmalı tüccarlar ve resmi görevliler tarafından kullanılan BULLA'lar Zeugma'nın çok zengin bir ticaret merkezi olduğunu belgeliyor. O yüzden Kentin bu eşsiz hazinesi ile mutfak hazinesini birleştirmeyi seçerek restoranımıza lezzetin mührü BULLA dedik.

BULLA RESTORAN

Galeri

Sizi Lezzetin Mührünü keşfe bekliyoruz...

İLETİŞİM BİLGİLERİ

0531 888 27 27

Bölge Trafik Bitişiği Başpınar

  Bulla Restoran bir Gaziantep Ticaret Odası markasıdır.

Design & software by